Akné je zánětlivé onemocnění podkožní tkáně. Je způsobeno hlavně nezdravou stravou, přemírou mléčných výrobků, kolových nápojů, chipsů, kořeněných jídel. Dále stresem, infekcí v zubech a samozřejmě hormonální nerovnováhou.
Mezi nejcennější pomocníky v procesu udržení zdravé, krásné a mladé pokožky patří neodmyslitelně ovoce. Díky vysokému obsahu tzv. antioxidantů, které ochraňují naše buňky a pomáhají ničit volné radikály, má velký vliv na udržení naší pokožky vypnuté a svěží. A jaké druhy ovoce jsou pro vás nejlepší?
Jablka u nás patří mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější ovoce. Je důležitou součástí našeho jídelníčku a má na náš organismus blahodárný vliv, především díky obsahu vitamínů, minerálů, antioxidantů a nerozpustné vlákniny – pektinu, která napomáhá správnému
trávení, štěpení tuků a dokonce dokáže zbavit tělo parazitů.
Z jablek se ale vyrábí jablečný ocet, který je právem označován za zázračný elixír mládí, zdraví a štíhlosti.
Přinášíme 5 geniální nápadů, jak využít po užité čajové sáčky ve vaší domácnosti.
Bez šálku voňavého horkého čaje si většina z nás ráno ani nedokáže představit. Věděli jste ale, že použité vyluhované sáčky nemusíte hned házet
do koše? Pro tyhle malé balíčky plné čajových lístků totiž existuje ještě spousta dalších praktických využití.
O léčivých účincích medu nemluví jen ajurvéda, znali je na celém světě. Pro dávné kultury ztělesňovaly včely důležité spojení lidstva s nebesy. Lidé v nich viděli strážce moudrosti, které svým příkladem učí lidstvo základním hodnotám žití - harmonii, spolupráci, skromnosti, nesobeckosti, činorodosti. Byly také symbolem plodnosti, statečnosti a sounáležitosti.
Často trpíte opary, které vám akorát ubírají na kráse? Nechte své rty na noc zahalit do speciální náplasti na opary a ráno nemusíte mít obavy se podívat do zrcadla.
Bylinky a koření přidávají jídlu jednak specifickou chuť, ale zároveň obsahují řadu zdraví prospěšných látek a vitamínů. Tradiční medicína využívá bylinky již po staletí a moderní věda začíná podporovat některé z těchto teorií.
Heřmánek pravý (matricaria recutita) - roste na polích, v hlinité půdě, na lesních lukách a na rolích mezi obilím, kukuřicí, jetelinou, brambory a řepou. Stále více a více jej vytlačují přehnaným umělým hnojením a chemickým ničením plevele. Najdeme ho ve velkém množství po zimě, když bylo hodně sněhu a po vlhkém jaru. Na rozdíl od heřmánku „římského“ (rmenec sličný), má květní lůžko duté, vůni kořenitou a příjemnou (rmen téměř nevoní).